Yeni Keşifler; Coffee Project!

Herkese yeniden merhaba! Sizlere belli aralıklarla Ankara’nın aslında sıkıcı biryer olmadığını, denizimiz olmasa da bu güzel şehirde gidilebilecek -özellikle yeni akım olan- kahvecilerden bahsetmek istiyoruz. Bu hafta ise Emek’in ve bizim yeni gözbebeğimiz Coffee Project’ten birazcık bahsedeceğim.

IMG_2522.jpg

İçeri girdiğiniz an aydınlık ve huzurlu bir ortam sizi karşılıyor. Mekanın sahiplerinden Aysun Hanım’la ufak bir sohbet yapma imkanı bulduk. Ve Mimar olan eşi Mert Bey’in burayı tasarladığından bahsetti. Öncelikleri insanların huzurlu kahvelerini içmeleri ve buradan mutlu bir şekilde ayrılmaları asıl öncelikleri. Bir mekanın ferah olması benim için en önemli etkenlerden biri ve gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki gerçekten çok ferah bir yer olmuş. Aysun Hanım uzun zamandır böyle bir yer istediklerinden bahsetti. Sizce
de böyle mükemmel bir yer hayal edip bizler için hayata geçirmeleri mükemmel olmamış mı?

IMG_2528.jpg

Kahve ne içtin Sudecim bize ne önerebilirsin derseniz; ben herzaman ki gibi Flat White içtim. Kesinlikle içtiğim Flat White’lar arasında ilk 3’e şimdiden girdi! Kahvenin yanında size ceviz, fındık, kayısı, kuru üzüm gibi ufak sağlıklı atıştırmalıklar da ikram ediyorlar. Ufak notları da unutmamışlar. Yüzümüzü güldürecek ünlü düşünürlerin ve sanatçıların güzel sözlerini de ufak kağıtlara yazıp sarmışlar.İnsanları burdan gerçekten mutlu yollamak istediklerinin ufak bir kanıtı bence.Birçok kahve çeşitleri de var tabi ki. Ne yazık ki benim bir kahvelik vaktim vardı. Bir sonra ki gidişimde farklı birşey deneyip kişisel instagram hesabımdan paylaşacağım.

IMG_2517.jpg

IMG_2529.jpg

IMG_2524.jpg

 

 

Bu arada Serbest Mekan akımına da uymuşlar. Yani kendi kahvenizi geçip kendiniz yapabilirsiniz. Ama sizde benim gibi azıcık beceriksizseniz bu işi usta Barista’lara bırakmanızı öneririm kıhkıhkıh. Sevimli baykuşlu duvarlarına ise istediğiniz şekli ve yazıyı yazabilirsiniz. 

 

 

Eeee peki ben kahve mi boş içmek istemiyorum yanında tatlı veya tuzlu birşeyler yemek istiyorum derseniz de hiç çekinmeyin! Çünkü Aysun Hanım alt katta ki mutfakta yiyecekleri kendi hazırlıyormuş. Yani gönül rahatlığıyla kahvenizin yanında birşeyler yiyebilirsiniz. Dipnot olarak da ekliyeyim cupcake etkinliği olabilirmiş. 🙂

IMG_2526.jpg

 

IMG_2525.jpg

Gelelim gelecekte ki planlarına. Benim en çok hoşuma giden planlarından başlıyacağım. Hani Amerikan dizi/filmlerinde Jukebox’lara parayı atarsınız da istediğiniz şarkı çalar ya işte tam olarak bunu planlıyorlarmış! Hemde ücretsiz!! İnternet sitelerine girip orada ki kendilerine ait Spotify listelerinden istediğiniz şarkıyı sıraya koyabiliyorsunuz. Daha iki gün önce arkadaşımla bu olayı konuşmuşken böyle birşeyi duymak beni gerçekten aşırı mutlu etti ve benim için burayı bir tık daha öne taşıdı diyebilirim. Peki şu an çalan şarkılar nasıldı derseniz ben çok sevdim!

 

Günümüz hastalığı olan cep telefonsuz bir etkinlikte planlıyorlarmış. Bence mükemmel birşey. Her ne kadar bende sosyal medya bağımlısı olsam da bu fikir kesinlikle benim çok hoşuma gitti. Sosyalleşmek ve gerçekten insanlarla muhabbet etmek için kaçırılmaz fırsat desem yeri. Arkadaşlarımızda gerçekten birşeyler paylaşıp güzel vakit geçirmek için harika bir plan gibi.

IMG_2519.jpg

Coffee Project’e dair en sevdiğim şeyi ise en sona bıraktım. İçilen her kahvenin %5’ini her ay belirlenen bir yardım kuruluşuna bağışlanacakmış. Böyle birşey düşünmeleri ve yapmaları gerçekten çok ama çok güzel olmuş. Umarım yürekleri böyle güzel Aysun ve Mert çiftinin yolları açık ve bol kazançları olur.

IMG_2530.jpg

 

Sizde benim gibi hem kahvemi içeyim hem de huzur bulayım derseniz Coffee Project sizin için biçilmiş kaftan olabilir! Elimden geldiğince sizlere önermeye çalıştım umarım sizde gidip benim gibi huzurlu kahve içersiniz!

 

 

 

İnternet siteleri; http://www.coffeeproject.com.tr

Adresleri; Emek 8. Cadde, 5. Sokak, 1/A, Emek ANKARA

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s